Warto korzystać z internetowych katalogów bibliotecznych

Obecnie w związku z postępem techniki nie musimy spędzać wielu godzin, aby w bibliotece odszukać interesujący nas tytuł. Zanim wybierzemy się do biblioteki możemy sprawdzić, czy biblioteka znajdująca się w naszym rejonie posiada interesującą nas książkę w swoich zasobach. Możemy również zobaczyć, czy książka jest wolna, czy też została wypożyczona. Sami również możemy zarezerwować nasz egzemplarz, jeżeli widzimy, że na stanie jest tylko jedna sztuka. Każda biblioteka na bieżąco uzupełnia internetowe katalogi, więc możemy być pewni, że jeżeli zamówiliśmy konkretny egzemplarz będzie on na nas czekał, kiedy zgłosimy się po jego odbiór. Musimy jednak pamiętać, że biblioteka trzyma dla nas egzemplarz tylko jeden dzień, po czym każdy może ją ponownie wypożyczyć.