Czy warto mieć domową bibliotekę?

Czy warto posiadać domową biblioteczkę? – to pytanie zadaje sobie wiele osób. Często można spotkać się ze stwierdzeniem, że książki to swoiste siedlisko kurzu i roztoczy, jednakże są też opinie, że książka to skarb, na swój sposób bezcenny. Wiele osób starannie wybiera książki, zwracając uwagę na ich tematykę. Kilkanaście lat temu niemalże w każdym domu znaleźć można było encyklopedię, często nie jedną, ale wiele o charakterze tematycznym, obecnie rozwiązania te skutecznie wypierane są przez internetową wikipedię tudzież alternatywne portale tematyczne. Wiele osób decyduje się jednak na zakup książek, tym bardziej, jeśli są one pięknie wydane, w twardej, eleganckiej okładce i – co najważniejsze – odpowiadają oczekiwaniom i potrzebom czytelniczym właścicieli.