Czy warto korzystać z zasobów biblioteki?

Bibliotekę znaleźć można praktycznie w każdym mieście i miasteczku, w szkole, a często także w wiejskiej świetlicy. Ogólnie rzecz ujmując jest to miejsce skupiające szeroko rozumiane książki. Publikacje literackie mogą mieć charakter bardzo różny, obok poezji i dramatu funkcjonuje literacka klasyka tudzież szeroko rozumiana beletrystyka, nie brak również publikacji o charakterze naukowym i edukacyjnym. Wydawać się może, że w dobie Internetu i wszech ogarniającej komputeryzacji, tradycyjne biblioteki odchodzą do lamusa, jednakże rzeczywistość weryfikuje to stwierdzenie dowodząc, że wciąż cieszą się one zainteresowaniem, a miłośników tradycyjnej książki nie brakuje. Fakt ten w dużej mierze wynika z tego, że książki mają w sobie niewyjaśnioną i wyjątkowa siłę, swoistą magię, która pozwala oderwać się od codzienności.