Jak działa na Ciebie literatura

Jeśli jesteśmy wrażliwy, to także czytany przez nas tekst jest w stanie na nas wpłynąć. Wystarczy się o tym przekonać, biorąc pod uwagę emocje, które w nas wywołuje książka czy powieść. Oczywiście literatura jest w stanie pomóc nam wynieść wiele rodzajów emocji. Wynika to z tego faktu, że podczas czytania skupiamy się na głównych bohaterach. Nawet pewnym z nich staramy się kibicować, kiedy decydujemy się na czytanie dalszych rozdziałów. Ale nie zawsze idzie po naszej myśli, dlatego wzbierają w nas jeszcze inne emocje. Tak więc sama biblioteka, jeśli pojawiają się w niej osoby, stanowi miejsce wielu emocji. Zapewne bibliotekarka już nieraz mogła zauważyć ich podział, jak i różnorodność wśród wielu czytelników.