Czy praca w bibliotece się opłaca?

Jest sporo ludzi, którzy chcieliby pracować w bibliotece. Nie wszyscy jednak mogli spełnić swoje marzenie ze względu na ograniczenia i możliwość pracy dla osób, które skończyły bibliotekoznawstwo. Obecnie biblioteka nie jest już tak zamkniętym miejscem pracy i osoby po innych kierunkach również mogą starać się o posadę. Problem jest jednak z ilością miejsc na takie stanowiska, których najczęściej po prostu nie ma. Wiadomo, biblioteka jest miejscem kulturowym, w którym jest cicho, spokojnie i nie ma awanturujących się klientów, a więc praca również jest przyjemna. Dla niektórych jednak biblioteka może nie być najlepszym pomysłem na życie ze względu na zarobki. Nie osiągają one średniej krajowej, jednak spokój, jaki panuje w miejscu pracy może okazać się większym priorytetem.